KIDS X CODRU - CODRU Festival - Spectacole, ateliere, activități

KIDS X Codru

Zona Amalgam

Cort Portocaliu, Cort Galben, Cort Verde

 

12:00 - 20:00 Atelier de descoperirea naturii, Amprenta de carbon, Tresure hunt, Repelent natural, Apa poluată o facem curată Asociatia Mai mult verde
12:00 - 20:00 Mystery books, Filtru de apă din materiale reciclabile, Eco-friendly jewelry și tablouri naturale
Teatru cu marionete
Junkbusters Timișoara
12:00 - 20:00 Atelier face painting și colorat Salvați copiii
12:00 - 20:00 Experiență ochelari 3D locații din Timiș Discover Timiș
12:00 - 20:00 Board games Proti Plays
16:00 - 20:00 Ateliere reciclare, conștientizare și colectare deșeuri ADID Timiș

Sub cerul liber

12:00 - 14:30 Bălăceală și joacă-n apă
12:00 - 20:00 Joc distractiv "Labirintul din baloți"
15:00 - 16:00
18:00 - 19:00
Karate și jocuri motrice (de la 3 ani) Cristina Matei, Asociația Sport Record
15:00 - 19:00 Frisbee Azvârlirea
17:00 - 21:00 "Flota" de minibiciclete Mister Nicu
20:00 - 21:00 Înălțare zmee

Picnic

19:00 - 20:30 Parenteca @ CODRU - Timp și loc pentru tine Parenteca

Cortul lui Mister Micu

13:00 - 15:00 Atelier de jonglerii
16:00 - 17:00 Spectacol muzical dansant
17:00 - 20:00 Joc și joacă

 

 

Zona Amalgam

Cort Portocaliu, Cort Galben, Cort Verde

12:00 - 20:00 Atelier de descoperirea naturii, Amprenta de carbon, Tresure hunt, Repelent natural, Apa poluată o facem curată Asociatia Mai mult verde
12:00 - 20:00 Joc Bowling pet-uri reciclate Mini-terariu din materiale reciclate Roata cu premii Mini-terariu din materiale reciclate Junkbusters Timișoara
12:00 - 20:00 Atelier face painting și colorat Salvați copiii
12:00 - 20:00 Experiență ochelari 3D locații din Timiș Discover Timiș
12:00 - 20:00 Board games Proti Plays
16:00 - 20:00 Ateliere reciclare, conștientizare și colectare deșeuri ADID Timiș
12:00 - 16:00 Joacă interactivă despre mediu Deplastificat
12:00 - 20:00 Cum pot roboții ajuta la menținerea unui mediu curat? FIRST Tech Challenge în Codru

Sub cerul liber

12:00 - 14:30 Bălăceală și joacă-n apă
12:00 - 20:00 Joc distractiv "Labirintul din baloți"
15:00 - 16:00
18:00 - 19:00
Karate și jocuri motrice (de la 3 ani) Cristina Matei, Asociația Sport Record
14:00 - 19:00 Frisbee Azvârlirea
17:00 - 21:00 "Flota" de minibiciclete Mister Nicu
20:00 - 21:00 Înălțare zmee

Picnic

19:00 - 20:30 Parenteca @ CODRU - Timp și loc pentru tine Parenteca

Cortul lui Mister Micu

13:00 - 15:00 Atelier de jonglerii
16:00 - 17:00 Spectacol muzical dansant
17:00 - 20:00 Joc și joacă

 

 

 

Zona Amalgam

Cort Portocaliu, Cort Galben, Cort Verde

12:00 - 20:00 Atelier de descoperirea naturii, Amprenta de carbon, Tresure hunt, Repelent natural, Apa poluată o facem curată Asociatia Mai mult verde
12:00 - 20:00 Filtru de apă din materiale reciclabile Atelier de confecționat păpuși Eco-friendly jewelry și tablouri naturale
Teatru cu marionete
Junkbusters Timișoara
12:00 - 20:00 Atelier face painting și colorat Salvați copiii
15:30 - 16:30 Atelier de lumânărit din ulei uzat Aterier OilRight
12:00 - 20:00 Experiență ochelari 3D locații din Timiș Discover Timiș
12:00 - 20:00 Board games Proti Plays
12:00 - 14:00 Treasure Hunt Deșeuri ADID Timiș
12:00 - 20:00 Ateliere reciclare, conștientizare și colectare deșeuri ADID Timiș
12:00 - 20:00 Upcycled tote bags din tricouri Deplastificat
12:00 - 20:00 Cum pot roboții ajuta la menținerea unui mediu curat? FIRST Tech Challenge în Codru
12:00 - 20:00 "Colorează aleea ta" - atelier de pictat pe pietre "Orașul din plastilina" Asociația Ajungem Mari

Sub cerul liber

12:00-14:30 Bălăceală și joacă-n apă
12:00- 20:00 Joc distractiv "Labirintul din baloți"
15:00-16:00
19:00-20:00
Karate și jocuri motrice (de la 3 ani) Cristina Matei, Asociația Sport Record
13:00-18:00 Frisbee Azvârlirea
17:00-21:00 "Flota" de minibiciclete Mister Nicu
16:00-17:00 Spectacol muzical educativ interactiv Mister Nicu
20:00-21:00 Înălțare zmee

Picnic

19:00-20:30 Parenteca @ CODRU - Timp și loc pentru tine Parenteca

Cortul lui Mister Micu

13:00-15:00 Atelier de jonglerii
16:00-17:00 Spectacol muzical dansant
17:00-20:00 Joc și joacă

Zona Amalgam

Cort Portocaliu, Cort Galben, Cort Verde

12:00 - 20:00 Atelier de descoperirea naturii, Amprenta de carbon, Tresure hunt, Repelent natural, Apa poluată o facem curată Asociatia Mai mult verde
12:00 - 20:00 Eco-friendly painting Atelier de confecționat păpuși Roata cu premii Junkbusters Timișoara
12:00 - 20:00 Atelier face painting și colorat Salvați copiii
16:00 - 20:00 Atelier de făcut gulguțe Înălțarea gulguțelor Cercetaşii României - Licos Timişoara
12:00 - 20:00 Experiență ochelari 3D locații din Timiș Discover Timiș
12:00 - 20:00 Board games Proti Plays
16:00 - 20:00 Ateliere reciclare, conștientizare și colectare deșeuri ADID Timiș
12:00 - 16:00 Joacă interactivă despre mediu Deplastificat
12:00 - 20:00 Cum pot roboții ajuta la menținerea unui mediu curat? FIRST Tech Challenge în Codru
12:00 - 20:00 "Colorează aleea ta" - atelier de pictat pe pietre "Orașul din plastilina" Asociația Ajungem Mari

 

Sub cerul liber

12:00-14:30 Bălăceală și joacă-n apă
12:00- 20:00 Joc distractiv "Labirintul din baloți"
15:00-16:00
18:00-19:00
Karate și jocuri motrice (de la 3 ani) Cristina Matei, Asociația Sport Record
13:00-18:00 Frisbee Azvârlirea
17:00-21:00 "Flota" de minibiciclete Mister Nicu
16:00-17:00 Spectacol muzical educativ interactiv Mister Nicu
20:00-21:00 Înălțare zmee

Picnic

19:00-20:30 Parenteca @ CODRU - Timp și loc pentru tine Parenteca

Cortul lui Mister Micu

13:00-15:00 Atelier de jonglerii
16:00-17:00 Spectacol muzical dansant
17:00-20:00 Joc și joacă